Ar laimėjimai iš lažybų yra apmokestinami?

Ar turiu mokėti mokesčius

Didelė dalis sporto lažybas mėgstančių žaidėjų yra susidūrę su cash-out terminu. Mes nusprendėme parašyti šį straipsnį, kad supažindintume jus su šia išankstine išmokėjimo opcija. Čia rasite plačią informaciją apie tai, kas tai yra, kokios bendrovės suteikia tokią galimybę ir ką reikia žinoti apie cash-out. Daugelis žaidėjų pamatę galimybę pasiimti laimėjimą anksčiau laiko pasimeta ir tuo pasinaudoja, tačiau tikrai ne visada verta pasinaudoti išankstiniu išmokėjimu, nes ilgame laikotarpyje tai gali privesti prie neigiamo balanso. Būtent dėl to mes paruošėme kelis patarimus, kurie padės apsispręsti, kada pasinaudoti išankstiniu laimėjimo išmokėjimu, kada neverta to daryti.

Pagal Lietuvos įstatymus, visi metų gale turi susimokėti 15% nuo laimėtos sumos. Tai reiškia, kad pinigai, kuriuos uždirbate iš sporto lažybų, yra apmokestinami. 15% nuo laimėtos sumos jums reikės sumokėti į valstybinę mokesčių inspekciją. Tokia yra Lietuvos mokesčių sistema ir jų reikia laikytis. Vis tik, yra dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį norint, kad mokesčiai būtų mažesni. Galbūt, jums mokesčių net nereikia mokėti, todėl skaitydami toliau rasite visą reikiamą informaciją.

Kada reikia mokėti mokesčius?

Sumokėti mokesčius reikia už visus metus. Tai reiškia, kad atėjus mokesčių pildymo periodui, jums reikės sumokėti 15% nuo visų laimėjimų gautų per paskutinius metus. Lietuvoje veikiančios bendrovės jūsų paskyros rezultatus perduoda į valstybinę mokesčių inspekciją ir ji mato, kiek jums reikia susimokėti. Taip pat, jeigu statote lažybų punktuose, tikriausiai ne kartą esate girdėję arba susidūrę su tuo, kad nuo didesnių laimėjimų reikia susimokėti mokesčius.

Jeigu jūs laimite dideles sumas pinigų ir pagrinde visi laimėjimai yra iš lažybų bendrovių Lietuvoje, jums tikrai reikės susimokėti mokesčius. Rekomenduojama tai daryti tam, kad išvengtumėte baudų ir papildomų nesklandumų. Nepamirškite, kad mokėti reikia mokesčius nuo gryno pelno. Jeigu per metus laiko į lažybų sąskaitą įsinešėte 5000€ ir metų gale turite 5500€, jums mokėti mokesčius reikia tik nuo 500€. Tai reiškia, kad nesvarbu, jog vienoje bendrovėje jūsų pliusas yra 3000€, kitoje 500€, o dar kitoje 2000€. Svarbiausia atkreipti dėmesį į galutinę sumą. Jums mokesčius reikia susimokėti nuo gryno pelno, tai šiuo atveju 5500€ – 5000€ = 500€. Grynas pelnas pasiektas per metus laiko yra 500€ nuo kurių reikia sumokėti 15% mokesčius.

Todėl būkite budrūs ir neapsigaukite. Kai kurie žaidėjai gali susimaišyti ir pagalvoti, kad jų pelnas yra 5500€. Pagalvoję, kad nuo šios sumos reikės sumokėti pelną, jie dažniausiai slepiasi ir bando išvengti, kadangi suma yra tikrai nemaža. Vis tik, kai viskas yra apskaičiuojama teisingai, mokesčiai nebėra tokie ir dideli.

Į ką atkreipti dėmesį prieš mokant mokesčius?

Prieš pradedant mokesčių pildymą svarbiausia yra susiskaičiuoti gryną pelną. Nepamirškite, kad jeigu atliekate statymus lažybų punktuose, nepameskite pralaimėtų bilietėlių. Pasidarykite kopijas ir kaupkite jas, nes metų gale pildant mokesčius, šie bilietėliai bus priskiriami prie jūsų išlaidų. Pavyzdžiui, jeigu lažybų bendrovėse internete per metus jūs laimėjote 5000€, tačiau lažybų punktuose pralaimėjote 6000€. Jums mokesčių mokėti nereikia, nes jūsų grynas pelnas yra minusinis. Tačiau, jeigu neturėsite įrodymų, kad lažybų punktuose pralaimėjote 6000€, jums gali tekti susimokėti mokesčius.

Unibet logo

Tikriausiai esate susidūrę su „Unibet“ lažybų bendrove ir matėte, kad ten yra pateikiama cash-out funkcija. Šioje bendrovėje ši funkcija yra labai patogi, viskas ką reikia padaryti, tiesiog nueiti į „mano statymai“ skiltį ir ten aiškiai matysite, kuriuos statymus galima išmokėti anksčiau, kurių ne. Deja, bet „Unibet“ bendrovėje tikrai ne visus statymus galima išmokėti anksčiau laiko, tačiau nemaža dalis statymų tokią funkciją turi. Dažnai „Unibet“ lažybų bendrovėje galima išmokėti kombinuotus statymus anksčiau laiko. Jeigu vienos rungtynės yra žaidžiamos vieną dieną, o kitos rungtynės kitą dieną, tai tikėtina, kad po pirmų sėkmingų rungtynių, jūs turėsite galimybę išsimokėti laimėjimą, kurio vertė panaši į pirmų rungtynių koeficientą.

Dėl to, nemažai žaidėjų dažnai stato lažybų punktuose, nes taip lengviau galima nuslėpti mokesčius. Arba galima susirinkti nelaimingus bilietėlius iš draugų ir taip metų gale padengti savo tikrą laimėjimą lažybų bendrovėse internete. Išradingumui ribų nėra, tačiau svarbiausia – visą protingai apskaičiuoti. Jeigu į lažybas žiūrite rimtai, tai tvarkingai prižiūrėkite savo banko valdymą, sekite savo laimėjimus, skaičiuokite pralaimėjus ir susitvarkyti su mokesčiais bus daug lengviau ir patogiau. Nelaimingi bilietėliai iš lažybų punktų gali būti išeitis norint mokėti mažiau mokesčių arba jų išvis nemokėti. Saugokite juos, taip bus patogiau ir jums, nes žinosite, kaip iš tikrųjų jums sekasi lažybose.

ĀTRI PADOMI

Mēs vēlamies palīdzēt mūsu lasītājiem kļūt par atbildīgiem sporta derētājiem.

Netērē pārāk daudz. Tas jums kaitēs tikai finansiāli un garīgi.

Sporta derību panākumi ir viss, kas saistīts ar mēģinājumiem atrast gaidāmo pozitīvo vērtību.

Futbola jaunumi